Голмайсторът на ЦСКА блести за Хаити, влезе в историята на националния отбор (ВИДЕО)

1173

Нападателят на ЦСКА Дюкенс Назон изигра много силен мач за националния отбор на Хаити на старта на турнира „Голд Къп“. Голмайсторът на „червените“ бе с основна заслуга за победата с 2:1 над домакина на последното световно първенство – Катар. Той получи и наградата за „Най-полезен играч“ в срещата.

Дюкенс Назон се представи на много високо ниво в срещата, като именно той бе автор на изравнителното попадение за Хаити. Голмайсторът на ЦСКА се разписа след точно изпълнена дузпа в края на първото полувреме. Преди това Катар бе повел още в 20-ата минута с попадение на Юсуф Абдел Разак.

Назон завинаги ще остане в историята на Хаити

Голът на Назон пък записа името му със златни букви в историята на хаитянския футбол. Нападателят на ЦСКА стана единственият играч на страната, който се разписа в четири поредни издания на турнира „Голд Къп“. Той има попадения в надпреварите през 2015-та, 2019-та, 2021-ва и 2023-та. През 2017 година тимът не успява да се класира за турнира.

Днес пък стана ясно, че ЦСКА чака новия си нападател директно на лагера в Австрия.