Громиш лидера, мъчиш се със средняк: Милан не успя да бие Емполи (ВИДЕО)

1086

Милан загуби ценни две точки в борбата за челните позиции в Серия "А". В двубой от 29-ия кръг на италианското първенство "росонерите" категорично надиграха Емполи, а дузпа в тяхна полза и гол бяха отменени от ВАР. В крайна сметка така и не се стигна до попадение на "Сан Сиро" и мачът завърши 0:0.

По-рано в Калчото: След куриозен автогол: Наполи постигна нов успех в Серия А (ВИДЕО)

Първата по-сериозна опасност дойде в 13-ата минута. Анте Ребич се озова очи в очи със Самуеле Перисан, но стражът на гостите се намеси подобаващо. Удари на Тео Ернандес и Сандро Тонали бяха парирани от вратаря на съперника. Още куп неточни изстрели на домакините се превърнаха в причината нулевото равенство до почивката да се съхрани.

През втората част статуквото се запази. Ребич, Калабрия и Побега последователно застрашиха Емполи без особен успех. В 58-ата минута Дивок Ориги пропусна да се възползва от едно неразбирателство в защитата на "сините", като не успя да уцели кълбото. Секунди по-късно главният арбитър отсъди дузпа в полза на "росонерите". След консултация с ВАР обаче решението бе променено и 11-метровият наказателен удар се отмени.

ОЩЕ: Милан и Леао си стиснаха ръцете за нов договор

В 76-ата минута Флоренци нацели напречната греда, а малко преди края на редовното време Перисан се отчете с нова брилянтна намеса. В 89-ата минута Милан най-после стигна до заветния гол. Рафаел Леао центрира за Оливие Жиру, който вкара топката в мрежата. Бурната радост на "росонерите" обаче бе кратка, тъй като попадението бе отменено за игра с ръка на френския таран.

Така селекцията на Пиоли разочарова след погрома над Наполи в миналия кръг и не съумя се възползва от грешната стъпка на градския съперник Интер, както и да се доближи до втория Лацио. Миналогодишните шампиони остават само на точка пред “нерадзурите“. Емполи пък е на 14-о място в таблицата с 32 пункта.