След куриозен автогол: Наполи постигна нов успех в Серия А (ВИДЕО)

1764
Снимка: GettyImages

Наполи не изигра най-добрия си мач, но постигна нов успех в двубой от 29-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Лучано Спалети надделяха с 2:1 като гост над Лече. Джовани ди Лоренцо откри резултата в 18-ата минута. Федерико ди Франческо изравни през втората част, а куриозен автогол донесе победата на неаполитанци.

По-рано днес: Интер се издъни в края срещу Салернитана (ВИДЕО)

"Небесносините" стартираха слабо срещата и Мерет трябваше да се намесва още в началото. Домакините бяха доста агресивни, но Наполи все пак успя да поведе. Центриране на Ким бе засечено по отличен начин от Ди Лоренцо с глава. Попадението успокои страстите до почивката.

ОЩЕ: Шефът на Наполи отказал 2,5 милиарда за клуба

След подновяването на играта Лече отново натисна, което даде резултат в 52-рата минута. Сисей нацели горната греда след центриране от фал, топката стигна до Ди Франческо, който се завъртя и я прати в мрежата. В 64-тата минута гостите организираха нападение отляво. Тяхно центриране попадна в Гало, а той се опита да върне към своя страж. Фалконе обаче не беше подготвен и кълбото куриозно премина през ръцете му за крайното 1:2.

Реферът на срещата даде последния съдийски сигнал при обещаваща атака на лидера в Италия, което вбеси играчите на Спалети. Независимо от това, те се поздравиха с успеха, който им дава цели 19 точки аванс пред втория Лацио. Така Наполи се реваншира на своите привърженици за допуснатия разгром от Милан миналия кръг. "Вълците" от своя страна са 16-и с 27 пункта.