Гълъбинов бележи, Авелино все още с шансове за Серия А

7860

Българският нападател на Авелино Андрей Гълъбинов отбеляза 12-ия си гол за сезона в Серия Б. Таранът отбеляза в последната минута при домакинския успех с 2:0 над Кротоне. На тежкия терен Гълъбинов напредна отдясно, преодоля мощно вратаря, който се опита да го повали, но българинът се задържа на крака и прати топката в опразнената врата. Преди това Скиавон откри в 9-ата минута.

Победата бе важна за Авелино, който се бори за участие в плейофите за влизане в Серия А. "Вълците" са на 9-а позиция с 52 точки и в оставащите шест кръга трябва да се придвижат поне една позиция нагоре. Днешния успех бе особено ценен, тъй като дойде срещу намиращия се в отлична позиция и заемащ четвърта позиция тим на Кротоне.