Изненадата е факт: Нюкасъл отстрани Сити! Ливърпул обърна Лестър с красиви голове (ВИДЕО)

5332

Сензацията в "Карабао Къп" е факт! Нюкасъл елиминира Манчестър Сити с минимална победа от 1:0 в третия кръг на надпреварата. Единственото попадение в срещата отбеляза Александър Исак в 53-тата минута. Така "гражданите" отново нямат да вдигнат трофея, който не завоюваха през изминалата кампания.

Сити бе по-активен през първата част

Двата отбора имаха множество промени в съставите си, а Ерлинг Холанд така и не се появи на терена. Все пак възпитаниците на Пеп Гуардиола очаквано стартираха по-активно. Ник Поуп отрази удар на Алварес, Грилийш бе спрян в ключов момент, а Гвардиол стреля с глава в аут. Джейкъб Мърфи пък тества уменията на Стефано Ортега, който се намеси подобаващо.

Манчестър Сити Нюкасъл

ВИСША ЛИГА: Сити продължава без загуба във Висшата лига след успех над Нотингам Форест (ВИДЕО)

Исак - герой за "свраките"

Момчетата на Еди Хау "настъпиха педалите" след почивката. Натискът им се ознаменува с гол на Исак, за който основна заслуга имаше Жоелинтон. Сити застраши по-опасно вратата на съперника към края. Доку беше изключително напорист, а Рико Люис шутира на сантиметри от целта - 1:0.

Обрат и красиви голове пратиха Ливърпул в следващата фаза

В друг сблъсък от турнира Ливърпул обърна лидера в Чемпиъншип – Лестър Сити, и го победи с 3:1. Кейси Макатиър поведе „лисиците“ напред в резултата, но Коди Гакпо възстанови паритета. Красивите изпълнения на Доминик Собослай и Диого Жота донесоха успеха за мърсисайдци.

Лестър шокира Ливърпул в началото

На "Анфийлд" гостите шокираха по-голямата част от зрителите едва в 3-тата минута, когато Макатиър завърши хубава контраатака. Домакините моментално се впуснаха в търсене на изравняване. Бен Доук дори нацели напречната греда, а в 22-рата минута Коуди изчисти от голлинията топката след удар с глава на Гакпо.

Ливърпул

Обрат с красиви голове

В 48-ата минута Раян Гравенберх намери отлично Коди Гакпо, който матира Столачик за 1:1. Малко по-късно нидерландският офанзивен състезател бе спрян от напречния стълб. В 70-ата минута появилият се от скамейката Собослай реализира с бомбен шут. Секунди преди да изтече редовното време Жота сложи точка на спора с прекрасно попадение с пета.

ОЩЕ ОТ КАРАБАО КЪП: Резервите на Арсенал се справиха с Брентфорд, Челси преодоля Брайтън (ВИДЕО)