Лацио взе дербито с Рома и излезе втори (ВИДЕО)

1685
Снимка: GettyImages

Лацио победи Рома с минималното 1:0 в дербито между двата тима от 27-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение в срещата падна през второто полувреме, като негов автор бе Матиа Дзакани. „вълците“ пък играха близо час с човек по-малко, след като Рожер Ибаньес бе изгонен с втори жълт картон още в 32-ата минута.

През първото полувреме Лацио имаше две добри положения, но стражът на Рома Руи Патрисио успя да спаси тима си от попадение. В 32-ата минута „вълците“ останаха 10 души на терена, след като Ибаньес бе изгонен за втори жълт картон за грубо нарушение в краката на Сергей Милинкович-Савич.

След почивката „орлите“ продължиха да диктуват събитията на терена, но отново Руи Патрисио демонстрира класата си и спаси Рома на няколко пъти. В 65-ата минута той все пак капитулира и Лацио поведе. Фелипе Андерсон асистира на Матиа Дзакани, който успя да преодолее стража на гостите. Само 120 секунди по-късно „светлосините“ си отбелязаха автогол, който обаче бе отменен заради засада на Крис Смолинг. До края на срещата двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.

След успеха си Лацио се изкачи на второ място в Серия А с 52 точки. Лидер е Наполи със 71. Трети е тимът на Интер с 50. Рома пък са пети с 47 точки в актива си.

По-рано през деня Наполи разгроми Торино.