Ливърпул изригна и претопи Арсенал, "вълците" изядоха Тотнъм

1287
Снимка: Getty Images/Gulliver

Водачът във Висшата лига Ливърпул буквално разсипа Арсенал с 5:1 на своя дом "Анфийлд" в най-интересния двубой от 20-ия кръг на английската Висша лига.

"Топчиите" откриха леко изненадващо резултата чрез младока Мейтланд-Найлс в 15-та минута, но след това мърсисайдци сътвориха истинска голеада и разгромиха съперника.

Бразилецът Роберто Фирмино се развихри и отбеляза хеттрик, а по още един гол добавиха звездата на тима Мохамед Салах и Садио Мане.Фирмино се превърна в третия бразилец, който записва хеттрик във Висшата лига.

Мърсисайдци вече имат 10 точки преднина пред Манчестър Сити, на който предстои двубой срещу Саутхемтън. Арсенал пък е пети с 38 точки, с две зад Челси, като лондончани ще гостуват на Кристъл Палас.

Подробности как се разви двубоя, както и видео от головете в него вижте в sportlive.bg

Преди това Тотнъм загуби шокиращо на "Уембли" от отбора на Уулвърхямптън с 1:3, въпреки че до 72 минута водеше с 1:0.

"Шпорите", които само преди няколко дни се изкачиха на втората позиция във Висшата лига, могат набързо да се върнат на третото място, ако Манчестър Сити спечели своя двубой срещу Саутхемптън.

"Вълците" постигнаха пълен обрат през второто полувреме, след като на почивката губеха с 0:1. За 15 минути между 72 и 87 минути, Уулвс реализира три безответни гола дело на Уили Боли, Раул Хименес и Елдер Коща, с което нанесе сериозен удар на един от претендентите за титлата в Англия.

Челси се сгромоляса срещу "вълците", Ливърпул със страхотен обрат

Отборът на Уулвърхямптън изненадващо спечели домакинството си на Челси с 2:1. Двубоят беше от междинния 15-и кръг на английската Висша ...