Ливърпул се поизпоти, но победи слабак, гол в 97-ата минута спаси Тотнъм (ВИДЕО)

1087

Ливърпул се поизпоти, но успя да вземе трите точки в домакинството си на 19-ия във Висшата лига – Бърнли. Двубоят завърши 3:1 за „мърсисайдци“. Успехът за тима на Юрген Клоп обаче не дойде никак лесно, след като до 52-ата минута резултатът на „Анфийлд“ бе равен. В крайна сметка „червените“ взеха трите точки и се върнаха на върха в класирането във Висшата лига.

Ливърпул взе важни три точки

Ливърпул поведе в 31-ата минута на двубоя. Трент Александър-Арнолд намери отлично Диого Жота, който с много прецизен удар матира стража на гостите. В самия край на първата част Бърнли изравни след попадение на О'Шей.

След почивката Ливърпул вдигна темпото и в 52-ата минута Луис Диас се разписа за 2:1. Десетина минути преди края на редовното време на срещата „мърсисайдци“ реализираха трето попадение. То бе дело на Дарвин Нунес, който бе точен след пас нас Харви Елиът.

Тотнъм трябваше да прави пълен обрат

В друг мач от деня Тотнъм се наложи трудно над Брайтън у дома. Двубоят между двата тима бе изключително интригуващ и завърши при резултат 2:1 за „шпорите“. Победното попадение за лондончани падна в 97-ата минута на срещата.

Брайтън поведе още в 17-ата минута, когато Паскал Грос бе точен от дузпа. В средата на второто полувреме Тотнъм успя да изравни след гол на Папис Сар. Дълбоко в даденото от съдията продължение на срещата Джонсън донесе трите точки на столичния тим.