Ливърпул се поизпоти, но успя да вземе трите точки в домакинството си на 19-ия във Висшата лига – Бърнли. Двубоят завърши 3:1 за „мърсисайдци“. Успехът за тима на Юрген Клоп обаче не дойде никак лесно, след като до 52-ата минута резултатът на „Анфийлд“ бе равен. В крайна сметка „червените“ взеха трите точки и се върнаха на върха в класирането във Висшата лига.
Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия
Още: "Изглеждаше, че никой не може да надмине Меси и Роналдо, но се появи Ламин Ямал"
Ливърпул взе важни три точки
Ливърпул поведе в 31-ата минута на двубоя. Трент Александър-Арнолд намери отлично Диого Жота, който с много прецизен удар матира стража на гостите. В самия край на първата част Бърнли изравни след попадение на О'Шей.
След почивката Ливърпул вдигна темпото и в 52-ата минута Луис Диас се разписа за 2:1. Десетина минути преди края на редовното време на срещата „мърсисайдци“ реализираха трето попадение. То бе дело на Дарвин Нунес, който бе точен след пас нас Харви Елиът.
Още: Разочарование и за Роналдо, и за Меси - останаха без Шампионска лига в Азия и Америка
Още: Велико шоу! Интер вкара 3 на Барса, но не победи в Шампионска лига
Тотнъм трябваше да прави пълен обрат
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Флорентино Перес обърка плановете на Бразилия, Анчелоти може да остане без работа
В друг мач от деня Тотнъм се наложи трудно над Брайтън у дома. Двубоят между двата тима бе изключително интригуващ и завърши при резултат 2:1 за „шпорите“. Победното попадение за лондончани падна в 97-ата минута на срещата.
Брайтън поведе още в 17-ата минута, когато Паскал Грос бе точен от дузпа. В средата на второто полувреме Тотнъм успя да изравни след гол на Папис Сар. Дълбоко в даденото от съдията продължение на срещата Джонсън донесе трите точки на столичния тим.
Висша лига, 24 кръг
Още: Барселона - Интер: Кога и къде да гледаме 1/2-финала в Шампионска лига?
Манчестър Сити – Евертън 2:0
Фулъм – Борнемут 3:1
Ливърпул – Бърнли 3:1
Лутън – Шефийлд Юн 1:3
Тотнъм – Брайтън 1:1
Уулвърхемптън – Брентфорд 0:2
По-рано днес Манчестър Сити затвърди кризата в Евертън.