Ливърпул удари Нотингам Форест в 99-ата минута, Брентфорд спъна Челси (ВИДЕО)

3344

Ливърпул записа инфарктна победа в 27-ия кръг на Висшата лига, след като се наложи с минималното 1:0 като гост на Нотингам Форест. Единственото попадение в срещата падна в 99-ата минута и бе дело на Дарвин Нунес.

Дарвин Нунес донесе успеха на Ливърпул

През първото полувреме Нотингам Форест имаше няколко добри положения за гол, но така и не успя да ги реализира. Ливърпул отговори с удар на Луис Диас, който обаче бе отразен от стража на домакините.

След почивката двата тима продължиха да си разменят опасни ситуации, от които обаче не падна попадение. В крайна сметка в 99-ата минута Ливърпул стигна до така важното попадение. Алексис Мак Алистър намери отлично в наказателното поле Дарвин Нунес, който от близо разстояние се разписа за 1:0 и донесе трите точки на своя отбор.

Челси се спаси от поражение

В друг мач от деня Челси стигна само до равенство 2:2 като гост на Брентфорд. Лондончани поведоха в 35-ата минута на срещата с попадение на Николас Джаксън. Домакините изравниха в началото на втората част чрез Мадс Расмусен.

Брентфорд направи пълен обрат в средата на втората част, когато Йоан Уиса се разписа с акробатичен удар. Минути преди края на редовното време на срещата Челси изравни. Палмър намери отлично Аксел Дисаси, който отблизо не пропусна да донесе точката на своя отбор.

В класирането във Висшата лига води Ливърпул с 63 точки от 27 двубоя. Втори е тимът на Манчестър Сити с 59 пункта, но и мач по-малко от мърсисайдци. Трети е Арсенал с 58, но също с двубой пасив.

Тотнъм – Кристъл Палас 3:1

Онзи ден Ливърпул се класира за 1/4-финалите на ФА Къп след успех срещу Саутхемптън.