Мачовете в Европа през уикенда - Обзор (ВИДЕО)

613
Снимка: Getty Images / Guliver

Висша лига, 14 кръг

Челси се оказа големият печеливш след изиграването на 14 кръг в английската Висша лига. Играчите на Антонио Конте победиха Манчестър Сити с 1:3 като гост. Автогол на Гари Кейхил в края на първото полувреме даде аванс на "гражданите", но с 3 безответни гола през втората част Челси стигна до крайния успех. В края на срещата се стигна и до масов бой, в който бяха изгонени Фернандиньо и Серхио Агуеро от домакините.

Арсенал се изкачи до втората позиция след разгром срещу позакъсалият тим на Уест Хям. "Артилеристите" победиха с 5:1, а Алексис Санчес реализира хеттрик в рамките на само 14 минути.

Провалът на седмицата бе Ливърпул. "Мърсисайдци" започнаха мача изключително силно и през първото полувреме отвяха домакините от Борнемут. Резултатът в 65 минута бе 3:1 за тима на Юрген Клоп, но в крайна сметка "черешките" направиха феноменален обрат и спечелиха с 4:3 в добавеното време на срещата.

Класиране след 14 кръг: Челси - 34т., Арсенал - 31т., Ливърпул - 30т., Манчестър Сити - 30т.

Примера дивисион, 14 кръг

Голямото дерби на седмицата безспорно бе "Ел Класико". На "Камп Ноу" се срещнаха 2 колоса на испанския футбол - Барселона и Реал Мадрид. Тимът на Луис Енрике откри резултата в 53 минута на срещата. Луис Суарес бе точен за каталунците, които се виждаха крайни победители в мача, но Серхио Рамос отново реализира в добавеното време и така класиката в испанското първенство завърши без победител.

Атлетико Мадрид не успя да се възползва от равенството на "Камп Ноу". "Дюшекчийте" се изложиха срещу Еспаньол и записаха нулево реми на своя "Висенте Калдерон".

Класиране след 14 кръг: Реал Мадрид - 34 т., Барселона - 28 т., Севиля - 27т., Атлетико Мадрид - 25т.

Серия А, 15 кръг

Реал Мадрид изстрада равенството срещу Барселона на "Камп Ноу"

Серхио Рамос отново е героят на Реал Мадрид. Този пък капитанът на "белия балет" беше с главната заслуга "Ел Класико" да завърши 1:1, с...

Очакваше се първият мач от кръга да бъде много оспорва среща между Наполи и Интер, но такава не се състоя. Неаполитанци буквално разбиха своя съперник и трудностите за миланския тим продължават.

Ювентус се върна на победния път след категоричен успех с 3:1 като домакин на Аталанта.

Без никакво съмнение дербито на Рим бе основната среща в този кръг. Лацио и Рома ни предложиха слабичко първо полувреме, но "вълците" излязоха по-мобилизирани за втората част и отбелязаха 2 безответни гола.

Класиране след 15 кръг: Ювентус: 36т., Рома - 32т., Милан - 32т., Наполи - 28т.

Челси сътвори обрат срещу Манчестър Сити за осма поредна победа

Челси срази Манчестър Сити с 1:3 в дербито на 14-ия кръг на Висшата лига . Това е осма поредна победа за лондончани, които вече са с 4 ...

Бундеслига, 13 кръг

РБ Лайпциг продължава да изумява всички специалисти в Германия. Новакът в дивизията победи като домакин Шалке 04 с 2:1, като по този начин те запазиха първата си позиция.

Байерн обаче не позволи на Лайпциг да се откъсне в класирането. Баварците надделяха много трудно като гост на Майнц 05 с 3:1, след като изоставаха в резултата след едва 4 минути игра.

Класиране след 13 кръг: РБ Лайпциг - 33 т., Байерн Мюнхен - 30 т., Херта Берлин - 27 т., Хофенхайм - 25 т.