Манчестър Юнайтед взе голямото английско дерби с Ливърпул

1642
Снимка: Guliver/GettyImages

Манчестър Юнайтед изигра изключително първо полувреме срещу Ливърпул, което се оказа достатъчно за победа в голямото дерби на английската Висша лига. "Червените дяволи" спечелиха с 2:1 на "Олд Трафорд" и взеха ключов аванс в битката за второто място в шампионата.

Големият герой за 20-кратните шампиони беше Маркъс Рашфорд, който отбеляза и двата гола през първото полувреме, нанасяйки тежък удар върху Ливърпул. Мърсисайдци почти нямаха положения пред вратата на Де Хеа.

Хеттрик на Бербатов бе избран за номер 1 в историята на Висшата лига

Поредно голямо признание получи Димитър Бербатов в Англия, макар вече да не е част от Висшата лига. Негов хеттрик бе избран н...

През второо полувреме Манчестър Юнайтед заложи изцяло на защитата и в 66' Садио Мане прати остра топка в наказателното поле, която Ерик Баи вкара в собствената си врата - 2:1. До края на мача Ливърпул атакуваше масирано, но не се стигна до чисто голово положение, а единствено два пробива на Фирмино и Мане доведоха до нещо по-интересно пред вратата на Де Хеа - 2:1 краен резултат.

Това сложи край на серията от 4 поредни равенства между двата отбора. Това е и първи успех на Манчестър Юнайтед над големия съперник от началото на 2016 година насам.

Успехът на Моуриньо и компания направи разликата с Ливърпул 5 точки в битката за второто място. "Червените дяволи" имат 65 точки, а Тотнъм в момента е 4-и с катив от 58 пункта.

Още футболни новини четете в Sportlive.bg

С много мъка Манчестър Юнайтед оцеля срещу Севиля в Шампионска лига

Севиля и Манчестър Юнайтед оставиха интригата за "Олд Трафорд" в осминафиналния си сблъсък от Шампионска лига. "Рохибланкос" изиграха с...