Милик блести, Юве громи: "Бианконерите" са на 1/2-финал за Купата на Италия (ВИДЕО)

2406

Ювентус разгроми Фрозиноне с 4:0 на "Алианц Стейдиъм" в сблъсък от 1/4-финалите за Купата на Италия. Полският централен нападател Аркадиуш Милик блесна с хеттрик, а друг негов гол бе отменен. 18-годишният турски талант Кенан Йълдъз затвърди добата си форма с ново попадение. Така "бианконерите" се осигуриха полуфинален дуел с Лацио.

"Римските орли" изхвърлиха градския си съперник Рома след напрегнато дерби, за да стигнат до този етап на надпреварата. Фрозиноне от своя страна отпадна срамно от турнира, но се запомни в тазгодишното издание с изненадващия си успех над Наполи.

Ювентус

Милик откри от дузпа, пропуски пред двете врати

Домакините стартираха по-активно срещата и логично материализираха своя натиск. Пол Лирола събори Фабио Мирети в наказателното поле, за което главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Милик и реализира за 1:0. Матия Перин се отчете с важно спасяване, а пред другата врата защитник изби пред голлинията.

ОЩЕ ОТ КУПАТА НА ИТАЛИЯ: Шок на "Сан Сиро": Аталанта обърна и изхвърли Милан от Купата на Италия! (ВИДЕО)

Дами и господа, Аркадиуш Милик!

В 38-ата минута Уестън Маккени и Милик комбинираха по страхотен начин, за да може полякът да удвои аванса на Юве. В началото на втората част той оформи своя хеттрик, наказвайки грешка в съперниковата отбрана. В 57-ата минута ново попадение на Аркадиуш Милик бе отменено заради засада.

Изгрява ли нова турска звезда? Йълдъз пак бележи

Само 4 по-късно партньорът му в нападение в този мач Йълдъз вкара във втора поредна среща от турнира за Купата на Италия за 4:0. 18-годишният турчин се разписа и при внушителната победа над Салернитана. До края на двубоя "бианконерите" пропуснаха няколко чисти положения и нови голове не паднаха.

ОЩЕ: 162 дни до ЕВРО 2024: Как Златан използва таекуондо умения за магически гол с пета (ВИДЕО)