Допуснат гол във 2-рата минута разяри Юве, "бианконерите" срещат палача на Наполи (ВИДЕО)

2674

Ювентус е последният четвъртфиналист в турнира за Купата на Италия. "Бианконерите" постигнаха разгромен успех с 6:1 над Салернитана. Чуквубуикем Иквуемеси откри резултата още във втората минута, което само предизвика гнева на "Старата госпожа". Попадения на Фабио Мирети, Андреа Камбиасо, Даниеле Ругани, Кенан Йълдъз, Тимъти Уеа и автогол на Дилан Брон подпечатаха победата на "зебрите".

Грандове отпадат от турнира за Купата на Италия, но Юве - не

В следващия етап на надпреварата възпитаниците на Масимилиано Алегри ще премерят сили с Фрозиноне, който елиминира актуалния шампион в Серия А Наполи с фрапантен резултат. Другото неочаквано отпадане беше това на Интер. "Нерадзурите" бяха подчинени от Болоня.

ОЩЕ ОТ КУПАТА НА ИТАЛИЯ: Резервите на Милан класираха "росонерите" на 1/4-финал (ВИДЕО)

Дните до Евро

Кошмарно начало и бърз обрат за Юве

В първите минути на срещата Иквуемеси наказа груба грешка на Федерико Гати и изведе Салернитана напред. Само 10 по-късно Мирети възстанови паритета. В 18-ата минута Юве получи правото да изпълни дузпа, но ВАР я отмени. Все пак в 35-ата Камбиасо осъществи пълния обрат, материализирайки натиска на своя отбор.

Дъжд от голове след почивката

След почивката "бианконерите" не намалиха темпото, а напротив. Ругани покачи аванса в 54-тата минута. Четвърт час преди да изтече редовното време Брон прати топката в собствената си врата за 4:1, а в заключителните секунди появилите се като резерви Йълдъз и Уеа се разписаха по веднъж за крайното 6:1.

ОЩЕ ОТ КУПАТА НА ИТАЛИЯ: Рома обърна Кремонезе, Аталанта разби Сасуоло (ВИДЕО)