Моуриньо: Дибала откри треньор, който го разбира, и радостта от футбола в Рома

2300
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Мениджърът на Рома Жозе Моуриньо поздрави Пауло Дибала за късния му изравнителен гол срещу Фейенорд, който гарантира и продължаването на тима на полуфинал в Лига Европа. "Вълците" елиминираха нидерландците с 4:2 след 120 минути игра. Дибала обаче вкара за 2:1 в 89-ата минута и по този начин възстанови паритета в общия резултат.

ОЩЕ: Ясни са 1/2-финалните двойки в Лига Европа и Лига на конференциите

"Моето усещане е, че той искаше да намери на терена отново радостта от играта, която сякаш му се беше изплъзнала. И мисля, че я намира тук, в Рома. Той намери треньор, който го разбира, публика, която го обича, и пространство на терена, в което да бъде лидер със своите качества, да бъде личност на терена", каза Специалният в типичния си стил на мъдрец, цитиран от телевизия "Скай Спортс Италия".

"Дибала е страхотно момче. Има качества да играе за най-големите клубове на света, но намери радостта от играта тук. Дадох му абсолютна свобода да влезе тази вечер и той можеше да напусне терена дори две минути по-късно, ако не се е чувствал готов. Но той игра 30 минути допълнително време, преди това 25 минути редовно и завърши на високо ниво", не спира да го хвали Моуриньо.

ОЩЕ: Моуриньо и Рома договориха първото лятно попълнение

Самият футболист също се изказа ласкаво за треньора си и директно потвърди, че Моуриньо му помага да се върне в най-доброто си състояние: „Мисля, че всеки познава Моуриньо, неговата история, какво е направил в Европа и във всеки клуб, в който е работил. Смятам, че има с какво да се гордее от спечеленото, нали така?

Неговият манталитет те подхранва. Той знаеше, че мачът може да завърши по този начин и ни накара да дадем нещо повече. Той промени тактическата система, започнахме да играем по-добре и доминирахме в продълженията, за да си гарантираме победата, казва още аржентинският герой на домакините. Имаме треньор с невероятен манталитет“, коментира аржентинеца.

ОЩЕ: Разгром и обаждане до жена си: Как Моуриньо унижи Венгер в мач №1000 (ВИДЕО)