Гол от дузпа донесе успеха на Швеция срещу Южна Корея

6291
Снимка: Getty images/Guliver

Швеция започна с победа участието си на Световното първенство по футбол. Шведите победиха Южна Корея с 1:0 с гол от дузпа на Андрес Гранквист в 64'. След тази победс Швеция и Мексико делят първото място в група F,  след като вчера мексиканците постигнаха изненадваща победа срещу Германия. Следващият двубой на Швеция ще бъде именно срещу Бундестима в събота от 21:00 часа.

Двата тима не предложиха особено атрактивен футбол, като отново решаваща роля за крайния изход изигра системата за видео повторения. В 65-та минута капитанът на тима Андреас Гранквист реализира дузпа, отсъдена след консултация на рефера Хоел Акилар с ВАР. В последните минути играчите на Южна Корея натиснаха в търсене на изравнителен гол, но изпуснаха няколко чисти положения и в крайна сметка двубоят завърши 1:0 за Швеция.

Програмата за Световното първенство по футбол за днес, 18 юни

След неуспехите на Германия и Бразилия във вчерашните им първи мачове от 21-вото Световно първенство по футбол, днес, 18 юни, предстои ...

ПРЕДИ МАЧА

За последно тези отбори са се срещали през 2005 година в два приятелски мача, завършили с равенства. Всички играчи на Швеция са здрави и на разположение на треньора, подобна е ситуацията и в щаба на Корея.

Любопитно е, че най-голямата победа в историята на "Тре Конур" е 12:0 срещу днешния съперник. Това се случва на Олимпийските игри през 1948 година. Скандинавците обаче нямат победа в последните си 4 мача преди Мондиала. За последно шведите са губили в груповата фаза на Световно първенство през 1990 година.

Южна Корея спечели само една от последните си 9 срещи на мондиали - срещу Гърция, като това е и единственият им мач без допуснат гол от последните 12 на световен форум.