„Орлите“ разкъсаха „червените дяволи“: Издънка на Юнайтед в борбата за Европа (ВИДЕО)

2466

Кристъл Палас размаза Манчестър Юнайтед с 4:0 на "Селхърст Парк" в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига. Майкъл Олисе изигра много силен мач и блесна с две попадения. Жан-Филип Матета и Тайрик Мичъл се разписаха по веднъж, за да оформят разгрома. Така "червените дяволи" остават с 54 точки, които им отреждат осмата позиция.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг понесоха сериозен удар по амбициите си за класиране в топ 6 и ще трябва да се борят до последно за евроквота. "Орлите" от своя страна заемат 14-о място с 43 пункта.

ОЩЕ: Ливърпул разнищи Тотнъм в 6-голово шоу, Челси разгроми Уест Хям (ВИДЕО)

Кристъл Палас започна силно - вкара гол и не само

Домакините стартираха уверено срещата и поведоха едва в 12-ата минута, когато Олисе завърши хубав свой индивидуален рейд с гол. Гостите опитаха да отговорят, но не сполучиха. Дори съперникът им бе близо до второ попадение и малшансът изстрел на Майкъл Олисе да срещне тялото на съотборник спаси Юнайтед.

Дните до Евро

Гол на Юнайтед бе отменен, а Палас удвои

В 27-ата минута Расмус Хойлунд засече с глава и прати топката в мрежата. Голът обаче бе отменено заради фал в атака на нападателя. Секунди по-късно Андре Онана демонстрира хладнокръвие и не допусна да бъде преодолян. Той нямаше какво да стори в 40-ата минута. Матета удвои аванса на своя тим със силен шут.

Палас спря до 4 гола и размаза Юнайтед

След почивката ново попадение на "червените дяволи" не бе зачетено заради засада. Този път "късметлията" бе Каземиро. Онана трябваше няколко пъти да се намесва, преди да се пропуска в 58-ата минута. Мичел се оказа най-съобразителен при корнер и вкара за 3:0. Правещият страхотен двубой Олисе пък наказа нова грешка в отбраната на гостите и реализира втория си гол в 66-ата минута за крайното 4:0.

ОЩЕ: Холанд избухна с 4 гола, а Манчестър Сити върви уверено към титла (ВИДЕО)