Победа, равен и загуба за съперниците на България

14589

Победа, равенство и загуба записаха противниците на България в квалификациите за Евро 2016, които вече приключиха контролните си мачове от днешната програма .

Воденият от Берти Фогтс тим на Азербайджан спечели като домакин срешу скромния отбор на Филипините с 1:0. Единственият гол вкара Юнусзаде в 26-ата минута.

Малта загуби като гост от Албания с 0:2. Точни за албанците бяха Баша (26) и Меха (53).

Норвегия пък завърши наравно 2:2 при гостуването Чехия в двубой, игран на "Еден Арена" в Прага. Скандинавците измъкнаха ремито в последните минути на срещата, след като дълго време губеха в резултата с 1:2. Точен за гостите бе ветеранът Мортен Гамст Педерсен. Томаш Росицки откри резултата за домакините в 11-ата минута. Тарик Ельонуси да възстанови равенството в 21-ата. Мачей Видра обаче отново даде аванс на чехите в 39-ата минута.