Поредното шоу между Реал и Сити донесе красиви голове, но остана без победител (ВИДЕО)

4981

Реал Мадрид и Манчестър Сити изиграха страхотен двубой на "Бернабеу". В първа среща от полуфиналите в Шампионската лига двата гранда не успяха да се победят и завършиха 1:1. Домакините поведоха в 36-ата минута с красиво попадение на Винисиус Жуниор. През второто полувреме Кевин де Бройне матира Куртоа и изравни резултата. Така всичко ще се реши в реванша на 17 май в Англия.

В първите минути възпитаниците на Пеп Гуардиола владееха значително повече топката. Тибо Куртоа имаше много работа до средата на полувремето. Стражът трябваше да се намесва при удари на Де Бройне, Родри и Халанд. Постепенно мадричани се посъбудиха. В 25-ата минута единствено брилянтната намеса на Диаш не позволи на Бензема да се възползва от успоредния пас на Винисиус, който го оставяше на празна врата.

ОЩЕ: Реал се договори с Белингам, „кралете“ се срещат с Дортмунд през май

В 36-ата минута Вини Жуниор отбеляза феноменално попадение. Камавинга получи от Модрич и напредна с топка в крака, за да намери 22-годишния бразилец на дъгата на наказателното поле. Звездата на "белия балет" отправи туповен шут и не остави никакви шансове на Едерсон. Първата част завърши със спречкване между Карвахал и Грилийш.

След почивката Бензема можеше да удвои, но изстрелът му не попадна в целта. Алаба се намеси решително, за да блокира удар на Халанд, който се беше озовал на изгодна позиция. Последва натиск на Реал Мадрид. Момчетата на Анчелоти имаха и претенции за дузпа. Някак нелогично с оглед на случващото се в последните минути, Де Бройне възстанови паритета, след като разстреля сънародника си Куртоа.

В 78-ата минута Едерсон се намеси и отрази удар на Бензема с глава. Бразилският страж на Манчестър Сити демонстрира феноменален рефлекс и секунди преди изтичането на редовното време при шут на Чуамени. Това беше всичко по-интересно от сблъсъка. ОЩЕ: Реал вдигна Купата на Краля след труден успех над Осасуна (ВИДЕО)