Пропадането няма край: Челси преклони глава и пред Тотнъм (ВИДЕО)

1034

Пропадането на английския гранд Челси продължи и в 25-ия кръг на Висшата лига, след като "сините" отстъпиха на Тотнъм с 0:2 като гост в дербито на Лондон. Възпитаниците на Греъм Потър записаха втора поредна загуба и пети пореден мач без успех в английското първенство, а техният наставник е все по-близо до изхода на "Стамфорд Бридж".

Първата сигнална лампичка за Челси на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" светна в 27-ата минута, когато Пиер-Емил Хойберг разтресе вратата на гостите с удар в гредата. В края на първото полувреме пък Челси за малко да остане с човек по-малко на терена, след като главният арбитър показа червен картон на Хаким Зиеш, но след намесата на ВАР му присъди само жълт.

ОЩЕ: Бивш мениджър на Барса може да поеме Челси

Тотнъм - Челси

Секунди след подновяването на играта за втората част Тотнъм излезе напред в резултата. Точен бе халфът Оливер Скип. "Белите" задържаха аванса си до 82-ата минута, когато и Хари Кейн успя да се разпише, за да подсигури ценната победа за "шпорите" в битката за топ 4.

Челси пък завърши срещата с по-голямо притежание на топката - 59% срещу 41%, както и с повече голови положения - 10 срещу 8, но това не промени крайния резултат. В подреждането Тотнъм е четвърти с 45 точки - с четири пред петия Нюкасъл, който е с два мача по-малко. Челси пък е 10-и с 31 точки.

Поредният разочароващ резултат породи още по-остри реакции към Греъм Потър, и по-конкретно към собственика на Челси Тод Боели, който реши уволни Томас Тухел, за да го замени с английския специалист. Според Греъм Потър обаче не той е проблемът в Челси (ВИДЕО).