Резерва донесе успеха на Милан в края срещу "почервенял" Лацио (ВИДЕО)

3324

Милан постигна изключително ценна победа с минималното 1:0 над Лацио при визитата си на „Стадио Олимпико“ в сблъсък от 27-ия кръг на Серия "А". Лука Пелегрини остави "римските орли" с човек по-малко на терена в 57-ата минута, а 120 секунди преди да изтекат редовните 90 Ноа Окафор реализира единственото попадение в срещата.

Милан се доближи до второто място

В добавеното време на мача Адам Марушич и Матео Гендузи получиха директни червени картони. Така отборът на Стефано Пиоли вече има 56 точки в актива си, които му отреждат третото място на пункт зад втория Ювентус. "Бианконерите" не са провели двубоя си от кръга. Тимът на Маурицио Сари пък заема деветата позиция с 40 пункта.

ОЩЕ: Ливърпул, Милан и Рома се разминаха на 1/8-финалите в Лига Европа (ЖРЕБИЙ)

Дните до Евро

Добра работа на вратарите през първата част

Първата интересна ситуация бе в полза на домакините. След центриране от корнер удар на Весино мина на сантиметри от целта. До почивката зрителите не станаха свидетели на куп положения, а при малкото такива Майк Менян и Иван Проведел се намесваха подобаващо.

Лацио остана с 10 души след два бързи жълти картона

През втората част левият краен бранител Лука Пелигрини си изкара два бързи жълти картона и от 57-ата минута нататък Лацио остана с 10 души на терена. Това позволи на "росонерите" да натиснат, но "римските орли" също не отстъпваха. Проведел се справи с удари на Жиру и Лофтъс-Чийк. Менян пък спря набезите на появилия се като резерва Чиро Имобиле.

Гол на Милан бе отменен, но резерва все пак донесе победата

В последния четвърт час Марио Гила си отбеляза автогол в опит да пресече пас на Леао. ВАР обаче отмени попадението заради засада на португалеца. Все пак 120 секунди преди да изтече редовното време Окафор, който влезе в игра от скамейката, се разписа и донесе успеха на Милан. В добавеното време на мача Адам Марушич и Матео Гендузи получиха директни червени картони.

ОЩЕ ОТ СЕРИЯ А: Няма кой да спре Интер към върха! Наполи разби на пух и прах Сасуоло (ВИДЕО)