Резервите на Милан класираха "росонерите" на 1/4-финал за Купата на Италия (ВИДЕО)

3085

Милан се класира на 1/4-финал в турнира за Купата на Италия. "Росонерите", чийто състав бе изпълнен предимно с резервни състезатели, подчиниха Каляри с 4:1 на „Джузепе Меаца“. Сръбският таран Лука Йович блесна с две попадения, за които асистира Тео Ернандес. По един път се разписаха 19-годишният котдивоарец Чака Траоре и появилият се от скамейката Рафа Леао. Почетния гол за гостите реализира Пауло Ази.

Така за разлика от градския си съперник Интер и актуалния шампион на Серия А Наполи, селекцията на Стефано Пиоли продължава напред в надпреварата. В първенството "червено-черните" заемат третото място с 36 точки - на 9 от върха.

СВЪРЗАНО С МИЛАН: Христо Стоичков можеше да има две "Златни топки", но... (ВИДЕО)

Дните до Евро

Ернандес подава, Йович бележи (2)

След равностойно начало резултатът бе открит в 29-ата минута, когато Ернандес центрира към Йович, а централният нападател преодоля Борис Радунович с шут от воле за 1:0. 180 секунди преди да изтече редовното време същата комбинация отново се оказа сполучлива, а сърбинът реализира второто си попадение в срещата.

19-годишен с дебютен гол за Милан, в края на мача - шоуто на резервите

През второто полувреме статуквото се запази. В първите минути от него Траоре оформи класиката с дебютния си гол за първия състав на Милан. Двата отбора бяха запазили сили и за подобаващ завършек. Резервата Ази вкара за 3:1 в 88-ата минута с помощта на рикошет, а малко по-късно Леао, който също се появи от скамейката, материализира добър свой рейд, за да подпечата окончателно успеха на "росонерите". В следващия кръг от турнира "червено-черните" очакват победителя от мача между Аталанта и Сасуоло в сряда.

ОЩЕ: Да играеш с номер "1+8" в европейския елит: Има такова чудо (ВИДЕО)