Сити излъга Челси и е на финал за ФА Къп (ВИДЕО)

2656
Снимка: GettyImages

Манчестър Сити се класира на финал в турнира за ФА Къп, след като победи Челси с минималното 1:0 в първия 1/2-финал в надпреварата. Единственото попадение в срещата падна в заключителните минути на мача и бе дело на Бернардо Силва. В спор за трофея „гражданите“ ще се изправят срещу победителя от двойката Ковънтри – Манчестър Юнайтед, които играят утре.

Челси започна по-агресивно срещата

В началните минути на срещата Челси бе по-агресивният отбор и създаде две добри положения, но с пропуски се отчетоха Джаксън и Палмър. Малко по-късно Сити можеше да отбележи, но Фил Фоудън стреля покрай вратата. Челси продължи да натиска, но така и не успя да стигне до така важното попадение.

Сити вкара минути преди последния съдийски сигнал

Манчестър Сити отправи първия си точен удар в срещата в 53-ата минута, когато Фоудън бе изведен на добра позиция срещу Петрович, но стражът на Челси спаси. Последва размяна на атаки, които обаче не доведоха до нещо по-интересно пред една от двете врати. В 69-ата минута Жереми Доку стреля опасно, но вратарят на гостите се намеси отлично.

FA Cup final bound! 🏆🙌

Posted by Manchester City on Saturday, April 20, 2024

„Гражданите“ вдигнаха оборотите в последните минути и стигнаха до попадение малко преди края на редовното време на срещата. Де Бройне намери отлично Бернардо Силва на добра позиция и той с много прецизен удар оформи крайното 1:0 за домакините и по този начин класира тима си за финала на ФА Къп.

Преди дни Манчестър Сити отпадна от Шампионска лига след драматичен мач с Реал Мадрид.