Стоичков: В цял свят футболът е корумпиран

07 декември 2013, 11:53 часа 24825 прочитания 0 коментара

Футболната ни легенда, Христо Стоичков, не пожали и шефовете на световния и европейски футбол - Сеп Блатер и Мишел Платини. „Камата” бе интервюиран по време на кинофестивала на спортните филми в Милано и ги разкритикува много остро.

Още: Двете Суперкупи на Испания, които Барселона спечели с основна заслуга на Стоичков

Още: Легенда на Англия определи мачовете на "трите лъва" под ръководството на Тухел като "болезнени" за гледане

Според Стоичков надпреварата за "Златната топка" е нагласена и се знае, че победителят ще е сънародникът на Платини – Франк Рибери. Ето какво сподели героят от САЩ ’94 пред „Гадзета дело спорт”:

„Какво мисля за "Златната топка"? Честно казано съм отвратен! Казвам го и потвърждавам. Надпреварата е приключила - и то не според правилата. Последното, което направи Сеп Блатер, бе да даде още дни, за да увеличи шансовете на тези, които играят в националните отбори. А това не е правилно. Ще гледам жребия с усещането, че футболът е целият корумпиран. Наистина има много корупция. Видяхме механизъм, който не е никак почтен. Но целият свят е зад тези хора. Вземете Шампионската лига. Не е нито футбол, нито лига на шампиони. Всичко е само реклама”, коментира легендата.

Той не пропусна да се заяде с италианците заради скандалните отсъждания на реферите по време на полуфинала между България и Италия:

Още: Звезда на Реал Мадрид сложи край на слуховете - ще се бори за доверието на Шаби, след като претърпя 3 операции за 2 години

Още: Национален селекционер хвърли оставка след разгром в квалификациите за Мондиал 2026, спрягат Мъри Стоилов за поста му

„Не ни дадоха две дузпи. Нямаше как, защото организаторите вече подготвяха финала Италия - Бразилия, който липсваше от 24 години", допълни бившият нападател на "Барселона", цитиран от football24.bg.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Бонев
Петър Бонев Отговорен редактор
Новините днес