Стратегическо реми прати Фиорентина на финал срещу Интер за Купата на Италия (ВИДЕО)

1364

Фиорентина е вторият финалист за Купата на Италия! "Виолетовите" отстраниха Кремонезе с общ резултат 2:0. В реванша двата отбора си спретнаха нулево реми, но благодарение на победата си в първия мач момчетата на Винченцо Италиано продължават напред. В спор за трофея те ще се изправят срещу Интер. "Нерадзурите" елиминираха Ювентус в полуфиналната фаза.

Двубоят във Флоренция започна по страхотен начин за домакините, които наложиха своето темпо и контролираха събитията. В 16-ата минута Никола Миленкович засече с глава чудесен пас. Ударът му обаче мина над напречната греда. Кастровили също се озова на добра позиция, но не съумя да отбележи.

Двамата пропуснаха и през втората част. Близо до гола също бе Николас Гонзалес четвърт час преди да изтече редовното време. Халфът пропиля страхотна възможност. Кабрал пък можеше да вкара 9 минути по-късно, ако бе стрелял по-точно. ОЩЕ: Димо Кръстев бележи за Фиорентина, но „виолетовите“ загубиха финала за Купата на Италия (ВИДЕО)

По този начин с общ резултат от 2:0 от двата мача Фио се класира за 11 път в историята си на финал, където ще спори срещу Интер. Двата тима ще се изправят един срещу друг на 24 май в Рим на "Олимпико". Кремонезе пък не успя да сътвори нова изненада в турнира. По-рано в надпреварата клубът отстрани колоси като Рома и Наполи.