Нападателят на „Тотнъм“ Джърмейн Дефоу напуска английския клуб и отива да играе в Американското първенство. Той ще се състезава за „Торонто“.
Още: Завръща ли се Ямал за Барселона?: Ханзи Флик говори за положението в отбора
Още: Драма в мадридското дерби! Реал Мадрид беше разгромен за първа загуба в Ла лига
31-годишният футболист ще заиграе за канадския клуб от края на другия месец. По този начин Дефоу ще се опита да остане в плановете на Рой Ходжсън за Мондиал 2014.
„Това е страхотна възможност за Дефоу, като самият той настоя за този трансфер. Той бе част от нашия клуб дълги години и знам, че ще даде максимума, докато все още носи екипа на „Тотнъм“, коментира мениджъра на „шпорите“ Тим Шерууд.
Дефоу увери, че няма да остане безразличен към отбора си, предвид предстоящите девет двубоя преди да напусне „Уайт Харт Лейн“.
„Всички знаят какво означава този клуб за мен и аз ще дам всичко от себе си до последния си удар за тима, преди да напусна. Прекарах невероятни мигове тук и винаги публиката ще остане в сърцето ми. Благодарен съм за шанса, който се предоставя на мен и семейството ми да живеем и да се сътезавам отвъд Океана. Със сигурност ще присъствам на бъдещи двубои на „Тотнъм“ като част от гостите за морална подкрепа“, споделя Дефоу.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Бивш футболист на Лудогорец матира английски гранд
Още: Наследникът на Моуриньо работи 16 дни във Фенербахче и вече е спряган за уволнение