Тотнъм се срина срещу последния във Висшата лига (ВИДЕО)

1717

Английският гранд Тотнъм пропиля аванс от два гола и в крайна сметка не успя да победи Саутхямптън като гост след равенство 3:3 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Грешната стъпка за "шпорите" идва в момент, в който тимът се бори за утвърждаване на позицията си в топ 4.

Защитникът Педро Поро изведе Тотнъм напред в резултата в самия край на първото полувреме. В самото начало на втората част обаче "светците" изравниха чрез Че Адамс. Хари Кейн върна аванса на гостите с попадение в 65-ата минута.

Десет минути по-късно се разписа и Деян Кулушевски за 1:3. Тотнъм обаче се срина и допусна Саутхямптън да се върне в мача. Първо бившият играч на Арсенал Тио Уолкът се разписа за 2:3, а в 93-ата минута Джеймс Уорд-Праус вкара от дузпа за 3:3.

В класирането Тотнъм остава четвърти с 49 точки - с две пред петия Нюкасъл, който е с два мача по-малко и със седем пред шестия Ливърпул, който също е с два мача по-малко. Саутхямптън остава на последното 20-о място с 23 точки - на два пункта от спасението.