Уелс написа история на Евро 2016

2770

Гарет Бейл поведе Уелс към първа историческа победа на европейски първенства, след като британците спечелиха с 2:1 мача от Група В срещу Словакия на стадиона в Бордо.

Самият ас от Реал Мадрид откри резултата в 10-ата минута с добро изпълнение на пряк свободен удар, но непримиримите словаци стигнаха до изравняване чрез резервата Ондрей Вида в 61-ата.

Швейцария победи Албания, но не впечатли с играта си

Швейцария победи Албания с 1:0 във втория мач на Европейското първенство по футбол 2016. Двубоят се игра на стадиона в Ланс. ...

Хан Робсън-Кану се възползва от хубав рейд на Арън Рамзи и с премерен изстрел отбеляза победното попадение за "драконите" в 80-ата минута, с което те не само постигнаха първата си победа на европейски финали, но и дадоха заявка за участие на осминафиналите.

Също така Уелс се превърна в първия отбор от британската общност, който печели мача си от 1-ия кръг на европейски първенства - Англия се е проваляла в това начинание осем пъти, а Шотландия - два пъти.