Юве обърна инфарктно 10 от Салернитана, Наполи с чутовен резил (ВИДЕО)

2143
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Ювентус постигна инфарктен успех с 2:1 чрез обрат при визитата си на Салернитана в двубой от 19-ия кръг на Серия "А". Джулио Маджоре откри резултата в края на първото полувреме. В 53-тата минута домакините останаха с 10 души на терена, тъй като именно голмайсторът беше изгонен. "Бианконерите" се възползваха от численото преимущество по най-добрия начин.

Душан Влахович е големият герой за Ювентус

Душан Влахович асистира на появилия се като резерва Самуел Айлинг-Джуниър, който възстанови паритета в 65-ата минута. В добавеното време на срещата сръбският таран реализира победното попадение и се превърна в големия герой за "Старата госпожа". Така възпитаниците на Масимилиано Алегри, които остават на второто място в класирането с 46 точки, подчиниха този съперник за втори път в рамките на няколко дни. На 04.01. Ювентус изхвърли Салернитана от турнира за Купата на Италия с разгромен резултат.

ОЩЕ: Разузнават го: Млад талант на Левски хвана окото на клубове от Серия А

Дните до Евро

Наполи с чутовна издънка

В друг сблъсък от Калчото Наполи се издъни при гостуването си на Торино! Партенопейците допуснаха поражение от 0:3. В края на първата част Дуван Сапата намери Антонио Санабрия, който откри резултата. След почивката Никола Влашич и Алесандро Бонджорно подпечатаха успеха на домакините.

Лацио удари Удинезе и изпревари Наполи

Лацио пък изпревари Наполи с две точки и се намира на шестата позиция във временното класиране, след като "орлите" надиграха с 2:1 Удинезе, който заема 16-ото място в Серия А. Лука Пелегрини се разписа за Лацио още в 12-ата минута на мача, но Уолъс изравни в 59-ата. Столичани обаче стигнаха до победното попадение четвърт час по-късно, когато Фелипе Андерсон центрира и Матиас Весино изпрати топката във вратата на Удинезе за крайното 2:1.

НАСКОРО: Наполи с чутовен резил! "Партенопейците" са аут от Купата на Италия (ВИДЕО)