В последния кръг на Ла Лига: Барса се издъни, на дъното драмата бе пълна (ВИДЕО)

2132

Барселона се издъни в последния кръг от Ла Лига. Каталунците допуснаха поражение като гост с 1:2 от Селта Виго. И двете попадения за домакините, които бяха замесени в борбата за оцеляване, отбеляза Габриел Вейга. Ансу Фати пък вкара почетния гол за тима на Шави.

ПО-РАНО: Бензема спаси Реал от загуба с последния си гол за „кралете“ (ВИДЕО)

"Небесносините" упражниха натиск в началните минути, но испанският шампион го овладя и дори поведе в резултата чрез Франк Кесие. ВАР обаче се намеси, за да запази двете нули на таблото. В 40-ата минута Левандовски нацели гредата, а 120 секунди по-късно Сеферович намери Вейга, който матира Тер Стеген за 1:0.

През втората част испанският полузащитник удвои. Попадението дойде след нещо средно между удар и центриране, което обърка стража на Барса. 10 минути преди да изтече редовното време Фати засече центриране на Дембеле и намали изоставането на своя отбор. За повече обаче каталунците нямаха сили. Селта Виго пък завоюва една от най-важните си победи и си осигури оставане в елита.

Борбата за оцеляване бе безмилостна жестока

Третият изпадащ от Ла Лига през сезон 2022/2023 г. е Валядолид, който завърши 0:0 като домакин срещу Хетафе. Алмерия пък се спаси от загуба с гол от дузпа в 87-ата минута за 3:3 при гостуването си на Еспаньол. Хиксът бе изключително ценен за възпитаниците на Руби. Те събраха 41 точки срещу 40 за Валядолид.