Петнайсетметров портрет на Георги Раковски изработиха в Котел Станислав Трифонов-Nasimo и Светлозар Янков-Sve, съобщиха от пресцентъра на общината.
Още: Стартира 11-отото издание на "Зелени библиотеки" в парковете на София
Още: Български учен e удостоен с престижен световен медал
Най-големият живописен портрет на патрона на града е създаден по идея на кмета Коста Каранашев и се финансира от Община Котел и чрез дарения, направени по време на Фестивала на етносите, багрите и котленския килим.
Портретът е под формата на стенопис върху фасадата на ТПК "Котленски край" в центъра на града. Той е създаден в рамките на няколко дни. Идеята е творбата да изобразява по най-достоверен начин образа на Раковски, преплетен с елементи от български шевици.
Още: Джузепе Гарибалди и Георги Раковски – имали ли са контакти помежду си?
Още: България с четири медала от олимпиада по физика
Още: Полицаи помогнаха на пътник с инфаркт, попаднал в задръстване на АМ "Хемус"
Изкуство в целия град
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кучета терапевти и "Четири лапи" носят усмивки в дом за възрастни хора във Вакарел
Още: Единствената напълно глуха журналистка в България издаде стихосбирка
Снимка: Община Котел
Създателите на портрета изрисуваха и мотиви на котленски килими и български шевици по фасадите на редица сгради в Котел. Целта е това да бъде първият град в България с цялостна външна градска концепция, показваща българската шевица и най-известния занаят в региона - килимарството, пише БТА.
Още: Графити ще рисуват художници от 6 държави в подлеза на бул. България и Каблешков
Още: Българин с престижна европейска награда за млад учен