Боил Банов: Прекратяваме културните събития до второ нареждане

09 март 2020, 10:15 часа 2777 прочитания 0 коментара

Заповедта за прекратяване на културните събития е до второ нареждане, заяви пред бТВ министърът на културата Боил Банов, който сподели очакванията си, че в рамките на дни или седмица ще намалее опасността заради короновируса.

Още: Част от ДНК-то на Acibadem City Clinic е да предоставя максимално добро изживяване на пациента

Още: Безплатни срещи с пластичния хирург д-р Алпер Аксакал в София и Пловдив!

Всички публични и културни събития в страната - концерти, спектакли, музеи, галерии, кина, включително и действия в читалищата, са отменени от неделя.

Нормално е хората да си задават въпроси, но в случая най-важно е да се опази здравето им. Трябва да си опазим и артистите, заяви министърът на културата. "Основната ни грижа в момента е превенцията. Хората могат да се питат и да задават въпроси, но превенцията е ключова и трябва да ограничим разпространението. Всяко събиране по повод изкуство в зали, в затворени помещения на много хора в рамките на 2-3 часа представлява изключителен риск за населението", каза още Боил Банов.

Министърът поясни, че всеки, който е закупил билет за събитие, което е отменено, ще получи обратно парите си или билетите ще бъдат презаверени.

Още: „Сърце и Мозък“ стартира поредица от инициативи по повод световния месец за борба с рака на гърдата

Още: "Да се показват тези, които посягат на лекари": Д-р Мирослав Ненков за насилието над медици

В заключение Банов призова за спокойствие.

Вижте още:

НА ЖИВО: Последна информация и всичко за коронавируса, 8 март

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес