Изгубено от 8 г. куче на и 500 км. разстояние се събрало със стопаните си

23 ноември 2020, 15:32 часа 8113 прочитания

Немската овчарка Кавик е намерена в Бирмингам на 300 мили от Южен Ланкашир, където се загубила преди 8 г. Стопанинът му определя това като „коледно чудо”, след като снимката беше публикувана преди няколко дни.

Още: Учени разкриха общата черта в мозъка на психопатите

Още: Скрит триъгълник във Витрувианския човек най-накрая може да обясни едно от най-великите произведения на Да Винчи

През май 2012 г. Стиви Роджър извел двете си кучета Конан и Кавик на разходка, но двойката избягала в близкото поле с овце. Собственикът на животните обаче стрелял и по двете овчарки: Конан е убит, а подплашеният едва 18-месечен Кавик избягал надалеч и се загубил.

Въпреки старателното търсене и предлаганата голяма награда, овчарката не е намерена и накрая се семейството се отказало да я издирва.

Щастливата развръзка дошла откъм кучето. На 17 ноември Общинският съвет в Бирмингам отправил апел чрез Фейсбук към неизвестния собственик на Кавик. Снимката показала изключително мършаво куче. Краткият текст го описва като „плах и приятелски настроен”. Стиви веднага отговорил на уебсайта, че търси точно такова куче.

Още: КЪПАНЕТО ЗАБРАНЕНО! Какви инфекции можете да хванете във водоемите

Още: Кои животни могат да броят и знаят проста математика?

На следващия доброжелателният „Doglost” се свързал със Стиви. Семейството изпаднало в екстаз. „Снощи животът ми се промени към по-добро”- написал Стиви във Facebook, ден след получаване на съобщението.

„Разбира се, кучето изглеждаше точно като Кавик, но е много недохранено и изглеждащо жалко” – казал той.

Сутринта Стиви скочил в колата и спрял чак след 500 км чак в Бирмингам. Все още не бил сигурен дали това е Кавик, но когато пристигнал там, кучето веднага дотичало до него и започнало да му ближе ръцете, сякаш са се разделили вчера. Неговият стопанин се просълзил.

Превод: Ганчо Каменарски

Още: Нови археологически находки: Откриха древноегипетски гробници с керамика и човешки останки

Още: Хеликоптерът на Леонардо да Винчи може да направи съвременните дронове по-невидими

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ганчо Каменарски
Ганчо Каменарски Отговорен редактор
Новините днес