Община Троян започна ремонт на улиците в града. Над 1,5 млн. лв. са осигурени от правителствената публично-инвестиционната програма "Растеж и устойчиво развитие на регионите".
Още: Мечка се разходи в парк в Троян
Още: Guitar Green Fest 2025 озвучи Тетевен с магията на китарата
Основно ще бъдат ремонтирани две от най-натоварените улици в града – “Македония” и “Симеон Велики”, които се намират в особено тежко експлоатационно състояние. Предстои рехабилитация и на други три важни улици, както и на път в квартал "Миревско". Ще бъдат ремонтирани и тротоарите в квартал "Ливадето", съобщи кметът на Троян Донка Михайлова, цитирана от БНР.
Тя обясни: Съчетаваме проект, свързан с изграждането на водния цикъл, проектът по пубичната инвестиционна програма, както и капиталовата програма, но се надяваме, че ще приключим успешно тези три големи проекта и гражданите на Троян след всички затруднения, които изпитват в момента, ще бъдат удовлетворени от резултата. Организацията на движението е един от тежките проблеми. Затрудненията са неизбежни, гражданите проявяват разбиране.
Ремонтът на всички улици трябва да приключи до края на октомври.
Още: Над 1000 самодейци участваха по време на Празника на народния обичай и автентичната носия
Още: В Голям извор отбелязаха 188 г. от рождението на Васил Левски и още едно патриотично събитие
Снимка: Архив
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Множество сигнали след бурята в Ловеч, паднало дърво затвори пътя с Троян (ВИДЕО)