Пилотът на отбора на „Мерцедес“ Люис Хамилтън очаква сериозна битка с пилотите на Ред Бул. Това заяви той след победата си в квалификацията преди Гран-при на Китай. Предстартовото изпитание бе на мокро трасе. Ако и на старта е така, британецът смята, че това ще му създаде допълнителни проблеми.
Още: 4-кратен световен шампион разкри дали ще се завърне във Формула 1
Пилотът на отбора на „Мерцедес спечели квалификацията преди старта от Формула 1 за Голямата награда на Китай. На пистата „Шанхай Интернешънъл“ той бе най-бърз в квалификацията с време 1.53,860 минути.
Силна квалификация направиха пилотите на „Ред Бул“. Даниел Рикардо даде второ време, като финишира за 1.54,455 мин. Трети остана четирикратният световен шампион Себастиян Фетел, също от „Ред Бул“ с 1.54,960 мин.
Фернандо Алонсо с „Ферари“ даде пето време, а съотборникът му Кими Райконен е с 11-и резултат.
Още: Признание: Българка с важен пост в националния отбор по художествена гимнастика в Италия
Още: Атлетка заплашва, че ще бойкотира Световното първенство заради проблем от Игрите в Париж
Пастор Малдонадо от тима на „Лотус“ не участва в квалификацията заради проблем с болида си, като ще стартира в състезанието последен.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 5 световни рекорда на Карлос Насар отиват в историята
Още: Изненада: Тайсън Фюри намекна за завръщане на ринга (ВИДЕО)
След квалификацията пред Autosport британският пилот изрази надежда, че по време на състезанието няма да вали.