Нова титла за България от "София къп": Ева Брезалиева се окичи със златото (ВИДЕО)

8605

Националката Ева Брезалиева спечели титлата в многобоя, а Татяна Воложанина завоюва сребърното отличие на международния турнир по художествена гимнастика "София къп". Така България вече има три медала от състезанието, след като по-рано днес ансамбълът за девойки грабна златото в многобоя.

"Мила Родино" в чест на шампионката в многобоя на Международния турнир "Купа София" - Ева Брезалиева! Сребърен медал за Татяна Воложанина! 🥇🥈🇧🇬

Публикувахте от Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница в Събота, 8 април 2023 г.

Брезалиева има сбор от 129.550 точки. Тя получи оценки от 33.600 за обръч и 32.050 за топка вчера, а днес изигра без грешка композициите си, за да заслужи 31.850 точки на бухалки и 32.050 на лента. Воложанина взе сребро с общо 123.200 точки. Тя има 32.250 на обръч и 30.150 на топка от първия ден, а днес беше оценена с 32.250 на бухалки и 28.550 на лента. Двете българки се класират за финалите на четирите уреда, които са в неделя.

ОЩЕ: "Велик треньор, постигнал всичко в спорта": Илиана Раева се поклони пред голяма легенда

Бронзовото отличие в многобоя завоюва Кристина Погранична от Украйна. а наградата "Мис Турнир" спечели Еми Пиронен от Финландия. От 17.00 часа надпреварата продължава с изпълненията на бухалки и на лента при девойките, където ще играят представителките ни Никол Тодорова, Елвира Краснобаева, Дара Стоянова, Дара Малинова, Магдалена Вълкова и Виктория Христозова. Тодорова води в класирането след композициите с обръч и с топка.

Това е пореден успех за художествената ни гимнастика. Само преди седмица България завърши с общо шест медала от Световната купа (подробности четете в линка).