Швеция се класира на полуфинал в хокея

11328

Отборът на Швеция победи Словения и първи се класира за полуфиналите на хокейния турнир за мъже в Сочи. Срещата в двореца "Болшой" завърши с убедителна победа на шведите с 5:0. Александър Стийн откри резултата в 19-ата минута, а другите попадения скандинавците отбелязаха в третата част - Даниел Седин (42`), Луи Ериксон (49`) и Карл Хагелин (52`, 57`).

Отборът на Словения бе една от изненадите на турнира, тъй като неочаквано за специалистите стигна до най-добрите осем. Преди старта на съревнованието словенците уверяваха, че не са дошли в Сочи само да се забавляват, но малцина им вярваха. И днес те се опънаха максимално на шведите, които са сред фаворитите за титлата. В предпоследния етап съперник на Швеция ще бъде победителят от мача Русия - Финландия, който ще се играе по-късно днес.

Руснаците разгромиха Норвегия на хокей

Отборът на Русия се класира за четвъртфиналите на мъжкия хокеен турнир на Олимпийските игри в Сочи, след като победи Норвегия с 4:0 в к...