Владимир Илиев бе избран за Спортист на 2019 година

2883
Снимка: Getty Images/Gulliver

Биатлонистът Владимир Илиев е Спортист на 2019 година. Така 21 години по-късно след Екатерина Дафовска биатлонът отново е на върха в класацията. Именно Дафовска през 1998-а печели статуетката, след като ликува с олимпийско злато в Нагано.

Илиев заслужи признанието след историческото сребро от световното в Йостерсунд (Швеция), което е първо за мъжкия ни биатлон. Илиев не присъства на церемонията, защото има състезание, но чрез видео обръщение благодари за отличието.

Ангел Кодинов е Спортист на Пловдив за 2019 година (СНИМКИ)

Кануистът Ангел Кодинов е Спортист на годината на Пловдив. Той бе обявен за номер едно на церемония, която за първи път се проведе в за...

По-рано тази седмица Илиев бе отличен и с наградата „Спортен Икар“, а тази вечер той триумфира в 62-та церемония „Спортист на годината“ в зала „Асикс Арена“, организирана от Нове Холдинг.

Подгласници на Илиев станаха лекоатлетката Ивет Лалова-Колио и тенисистът Григор Димитров. Лалова попада в десетката на престижната класация за осми път в кариерата си. Спринтьорката спечели и дебютната Награда на публиката.

За втора поредна година за Отбор на годината бе обявен националният ансамбъл по художествена гимнастика, който спечели сребърен медал от Световното първенство в Баку и златни медали от Световните купи в Минск и Казан. Наградата за треньор номер 1 на вестник „Труд“ спечели треньорката на ансамбъла Весела Димитрова. За Спортист на годината с увреждания бе обявен лекоатлетът Християн Стоянов.