Второ и трето място за България на Европейското отборно първенство в Полша

1597
Снимка: БФЛА

Българските състезатели се представиха изключително достойно в първия ден на Европейските игри в Полша. В отборния лекоатлетически турнир на втора континентална дивизия Иво Балабанов остана на косъм от първото място в бягането на 3000 метра с препятствия. В тройния скок пък европейският шампион за юноши до 18 години Лъчезар Вълчев се нареди трети с 15.57 метра.

26-годишният Балабанов финишира с най-добро лично постижение за сезона 8:47,69 минути, а пред него беше само шампионът Ищван Палковиц от Унгария с 8:43,82 минути. В дисциплината на Вълчев първенец е украинецът Владислав Шепелиев с 16.67 метра.

ОЩЕ: Българската лекоатлетка Ясна Петрова записа уникален рекорд в САЩ

Пето място записа Евгени Енев в овчарския скок с 5.20 метра, преодолени от третия опит. С лично постижение за сезона Милица Мирчева се класира седма в бягането на 5000 метра, резултатът й е 15:47,58 минути. На същото място остана и Иван Иванов на 800 метра с личен рекорд от 1:49,33 минути.

На 400 метра Дева-Мария Драгиева завърши първа в серията си с личен рекорд 53,36 секунди, но в другата серия седем атлетки бягаха по-бързо от нея, което й отреди осма позиция в крайното класиране. Останалите родни атлети останаха извън челните осмици. След първия ден в атлетическия турнир на втора дивизия страната ни е на десето място с 99 точки, толкова има и Словакия на девета позиция.

ОЩЕ: Непобедима руска шампионка през сълзи: Каквото и да правим, не ни искат

В сряда  българското участие продължава със стартове в лека атлетика, артистично плуване, падел и кану-каяк. Късно вечерта ще се състои и официалното откриване, на което ще присъстват президентът на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова и генералният секретар на БОК Белчо Горанов.