Златен медал и за ансамбъла на Световната купа в София

2370

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал в многобоя на Световната купа в София.

В зала „Арена Армеец“ грациите ни днес записаха резултат 18.400 на топки и въжета и по този начин събраха сбор 36.550, след като вчера получиха 18.150 точки за съчетанието си с пет обръча. По този начин Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова и Лаура Траатс, с треньор Весела Димитрова, спечелиха първа титла от Световна купа в кариераат си.

Ансамбълът на България с нов златен медал

Още един златен медал спечели българският ансамбъл по художествена гимнастика. Този път момичетата на Весела Димитрова се наредиха на н...

На второ място при ансамблите се нареди Украйна с резултат 36.050, а бронзовите медали са за Беларус с 31.750 точки. По-рано днес триумф за България имаше и в многобоя индивидуало, след като Невяна Владинова и Катрин Тасева заеха първите две места. Утре са финалите на отделните съчетания при ансамблите и индивидуално.