На 1 ноември 2024 г. Пазарджик ще отбележи Деня на народните будители с тържествено факелно шествие. В него ще вземат участие учители, ученици, детски градини, читалища, представители на Младежкия дом и Общински детски комплекс, РУО-Пазарджик, както и официални лица от общинската администрация и общински съветници. Всеки член на обществеността, който желае да отдаде почит на народните будители, е добре дошъл да се присъедини в шествието.
Още: Най-накрая пречиствателната станция на Пазарджик е на финалната права
Още: Bazaar идва и в Пазарджик този уикенд
Програма на събитието:
• 18:00 ч. – Сборен пункт на паметника на Захари Стоянов. Поднасяне на цветя в чест на великите ни будители.
• 18:10 ч. – Начало на факелното шествие по бул. „Цар Иван Шишман“, което ще премине от паметника на Захари Стоянов до паметника на “Св. Св. Кирил и Методий”. Светлината ще бъде символ на образованието, надеждата и непреклонния дух на будителите, посветили се на пробуждането на българския народ.
Още: Пазарджик ще е домакин на първия национален турнир по олимпийско таекуондо
Още: В Пазарджик стартира съвместна акция за контрол на електрическите тротинетки с глоби до 2000 лв.
• 18:20 ч. – Поднасяне на цветя пред паметника на “Св. Св. Кирил и Методий” и кратка музикална програма с участието на Представителния детски хор „Слава Русева“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пазарджик ще бъде домакин на Държавното първенство по акватлон 2025
Още: Започна приемът на ръкописи по Програмата за финансиране на съвременни автори на община Пазарджик
Като част от програмата по отбелязването на Деня на българските будители спирката зад таксита при паметника на “Св. Св. Кирил и Методий” ще бъде облечена с лика и творчеството на Вазов. Проектът е реализиран с подкрепата на Фондация “Човечност и грижа” с генерален спонсор рекламна агенция “Нитос”.
Нека на 1 ноември заедно почетем делото на българските будители и си припомним завета им – да пазим, почитаме и предаваме знания и ценности на бъдещите поколения.
Още: Международен турнир по художествена гимнастика ще се проведе в Пазарджик
Още: ФИТФЕСТ идва в Пазарджик на Парк-остров „Свобода“
Още: Почистват се пътищата Драгор – Ивайло и Огняново – Хаджиево в Пазарджик