Плевенски РУМ се оказа без противопожарна инсталация

30 юли 2019, 15:55 часа • 15477 | прочитания

Прокуратурата в Плевен ще разследва как и защо е премахната противопожарната инсталация в сградата на Районния универсален магазин /РУМ/ „Мизия“. Държавното обвинение е сезирано за случая от плевенския градоначалник Георг Спартански, съобщиха от общинската управа.

Още: Представиха проекта за Бюджет 2025 на община Плевен

Още: Увеличават размера на еднократните помощи при раждане или осиновяване на дете в Плевен

Премахването на противопожарните съоръжения на големия търговски обект било открито при извършена наскоро проверка от специализираните в пожарната безопасност институции. РУМ „Мизия“ е с разгъната площ 2348 кв. метра и се стопанисва от общинското ЕАД „Тибор”. Сградата в момента е пожарно необезопасена.

Премахването на противопожарната инсталация е било предприето от бившия изпълнителен директор на дружеството. То не е обсъждано от Общинския съвет и за него няма решение от Съвета на директорите на дружеството. Това е незаконно унищожаване на общинска собственост, коментира Георг Спартански.

 

Още: Община Плевен предостави за ползване четири автомобила за нуждите на ОДМВР

Още: Плевен посреща пролетта в парк „Кайлъка“ със забавления и активности за цялото семейство

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ангел Атанасов
Ангел Атанасов Отговорен редактор
Новините днес