Служителка в деска ясла в Кнежа е с положителна проба за коронавирус, а ясла номер 1 би трябвало да отвори на 26 май. В яслата поемат 70 деца, има и млечна кухня.
Още: Добра новина: Плевен ще има вода
Още: С военен ритуал и панихида Плевен почете 148-ата годишнина от Третия щурм за Освобождението на града
Кметът Илийчо Лачовски коментира пред Нова телевизия, че става въпрос за счетоводителка. Тя не е контактувала с педагози и със здравен персонал, но ще се правят изследвания. Няма да отворим яслата, ще затворим и детската кухня, която досега работеше, уточни градоначалникът.
Яслата няма да работи до пълно установяване на случая, стана ясно от думите на Лачовски. Очаква се РЗИ днес, 22 май, да даде указания какво да се прави.
Досега всички болни от коронавирус в Кнежа са безсимптомни - общо 4 души, лекуват се у дома, поясни Лачовски.
Още: Благотворителна инициатива в Плевен ще събира средства за лечението на 6-годишния Георги
Още: Започва деветото издание на Есенен джаз фестивал Плевен`2025