Пак протест при Кърнаре - заради ромския проблем

13 май 2019, 07:21 часа 3538 прочитания 0 коментара

Жители на карловското село Кърнаре и съседни населени места блокираха за около половин час подбалканския път София– Бургас. До недоволството се стигна, когато преди седмица имаше побой в заведение в центъра на селото - според собственика заради отказ да даде алкохол на вече пили роми, припомня Нова телевизия.

Още: На тържествена церемония в Пловдив връчиха Националните награди за принос в българската книжовна култура „Христо Г. Данов”

Още: Министерството на отбраната даде зелена светлина за прехвърляне на терени за нуждите на oбщина Пловдив

Протестът стана по познат начин, за да не може да има обвинения за незаконна блокада на път - с постоянно пресичане на пешеходна пътека. Протестиращите настояват за присъди за нападателите и събаряне на незаконните къщи в селото. Полицията и жандармерията не допуснаха протестиращите да стигнат до ромската махала.

Според кмета на Кърнаре там всички постройки са незаконни. На ромите ще бъде предложено да закупят парцели и да построят законни къщи. Сегашните ще бъдат съборени.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес