Александър Маринов: Гешев стана неудобен, а депутатските имунитети по-интересни

14 юни 2023, 08:06 часа 1683 прочитания 0 коментара

Няма промяна в отношението на президента към личността на главния прокурор Иван Гешев. Определени политически фактори решиха да се освободят от Гешев, който стана прекалено неудобен и вместо да се подчини, реши да се бори – оттам насетне тръгнаха искането на имунитети, преразглеждане на различни досъдебни производства и събирането на нови доказателства. Това мнение изрази председателят на стратегическия съвет на президента Александър Маринов пред bTV. 

Още: "Като латиноамерикански наркобос": Човек на Пеевски атакува президента заради кортежа му (ВИДЕО)

Още: Мария Филипова не отрече, че може да е премиер, но ще каже само на президента (ВИДЕО)

Той не знае колко време държавният глава ще разглежда указа за предсрочно освобождаване на главния прокурор. Няма критерии затова какво е разум срок, а е въпрос на гледна точка и на интереси. В парламента има повишена нервност, уплах и инстинкт за самосъхранение, обясни Маринов.

Той добави, че искането на депутатските имунитети е много по-интересна тема, отколкото самото предсрочно прекратяване мандата на главния прокурор. Въпросът с имунитетите е, че не трябва да се тупка топката, за да се осуети. Този ВСС ще избере ли нов главен прокурор, кога НС ще попълни квотата във ВСС и в инспектората на кадровия орган, изтъкна Александър Маринов.

Той подчерта, че президентът Румен Радев няма да участва на местните избори със свой политически проект. 

Още: "Отнемането на президентски правомощия застрашават демокрацията": Атанасов припомни Пеевски и ДАНС

Още: Безводието в Плевен: Регионалният министър каза кога най-рано може да започнат действия

Още: След влизането в сила на механизма за разследване на главния прокурор: Нови сигнали срещу Иван Гешев

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес