Днес в 17.00 часа на „Дондуков“ 2 президентът Румен Радев ще приеме кандидата за министър-председател, посочен от най-голямата парламентарна група в 47-ото Народно събрание Асен Василев, на когото съгласно конституционната процедура, връчи първия проучвателен мандат за съставяне на правителство в рамките на настоящия парламент.
Още: "Не мога да проследя всички емоционални изблици": Йотова за напрежение между Радев и Борисов
Още: "ПП е по-жива отвсякога": Асен Василев се закани на държавата с главно "Д"
В сряда вечер „Продължаваме промяната”, БСП, „Демократична България” и независимите финализираха управленската програма за следващите 6 месеца, а на следващия ден Националният съвет на БСП я одобри.
Кандидатът за премиер Асен Василев обаче съобщи, че все още няма подкрепата на 121 народни представители. Той анонсира, че настоящият премиер в оставка Кирил Петков присъства в състава на евентуалния кабинет. Имена на министри обаче не са ясни. На този етап от всички страни отричат да са водени разговори за състав и структура на Министерски съвет.
Ден преди да отиде при президента, Асен Василев отново потвърди, че ако няма 121 гласа в парламента няма да бъде внесен проектокабинетът.
Още: Нови фронтовaци и нов тил: Кирил Петков иска ПП да стане опасна за мафията
Още: "Омраза и пак омраза": Борисов отвърна на Радев и каза къде са парите за "Хемус" (ВИДЕО)
Лидерът на БСП Корнелия Нинова от своя страна заяви, че ако първият мандат не се осъществи и третият им бъде връчен от президента, левицата ще положи всички усилия за водене на преговори за съставяне на редовен кабинет. ГЕРБ вече обявиха, че веднага ще върнат втория мандат.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божидар Божанов: Натрупаното обществено недоволство може да прерасне в масови протести
Още: България и скандален американски лобист: Нямаме договор, но САЩ ни казват да търсим правна помощ