Борисов: България е заинтересована от нормализирането на диалога Анкара-Брюксел

26 март 2018, 16:56 часа 1266 прочитания 0 коментара

Премиерът Бойко Борисов и председателят на Европейския съвет Доналд Туск обсъдиха очакванията от лидерската среща ЕС – Турция, съобщиха от правителствената информационна служба.

Още: "Да спре с кухите лозунги": Мирчев напомни на Пеевски за "Булгартабак"

Още: Повече родители да работят онлайн през лятната ваканция: Предложение

В разговор, който предшества работната вечеря днес, двамата подчертаха важността на срещата с президента на Турция Реджеп Тайп Ердоган.

„Както неведнъж съм заявявал, за България е важно да има добри отношения със своя съсед. Добрите отношения са важни и за ЕС заради овладяването на миграционния поток, който създаде много проблеми на Съюза през последните години“, посочи българският министър-председател.

Борисов подчерта, че България е заинтересована от нормализирането на диалога между Анкара и Брюксел и ще се опита да допринесе за постигане на разбирателство, което разрешава, а не създава проблеми.

Още: Държавата дава пари за сценичните изкуства и обеща да не закрива театри (ВИДЕО)

Още: Продажба на държавни имоти въпреки обещанието, разкрития за сделки в София и Шуменско

Идеята ти за тази среща като възможност да бъде възстановен диалогът с Турция е чудесна и се цени високо от всички, с които съм обсъждал темата, каза на премиера Борисов председателят на Европейския съвет Доналд Туск.

Той посочи, че са натрупани много въпроси, които трябва да бъдат обсъдени, и най-добрият начин за разрешаването им е диалогът.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес