Изпълнителното бюро на БСП се разграничава от думите на президента на ПЕС Сергей Станишев, че премиерът Бойко Борисов действа като държавник, а не като политик, се казва в декларация на партията.
Още: Нови фронтовaци и нов тил: Кирил Петков иска ПП да стане опасна за мафията
Още: "Омраза и пак омраза": Борисов отвърна на Радев и каза къде са парите за "Хемус" (ВИДЕО)
„Смятаме, че такава оценка е крайно неадекватна. България е най-бедната и най-корумпирана страна в ЕС. Заради корупция не ни приемат в Шенген“, заявяват от левицата.
Потъпкана е парламентарната република, разделението на властите и правовата държава.
„На дъното сме по свобода на словото. Заявяваме, че позицията на БСП относно политиката на Борисов и ръководеното от него правителство остава непроменена - те са вредни за България и промяната е необходима“, категорични са от БСП.
Още: Божидар Божанов: Натрупаното обществено недоволство може да прерасне в масови протести
Още: България и скандален американски лобист: Нямаме договор, но САЩ ни казват да търсим правна помощ
Думите на Сергей Станишев дойдоха по време на напрегнатите преговори в ЕС за висшите постове в общността.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рекламира ли БДЖ партия "Възраждане"? Министърът на транспорта с позиция
Още: Колчетата, сложени около парламента, за да не ходи Пеевски пеша, са незаконни (СНИМКИ)
Тогава лидерът на ПЕС изскочи като номинация за председател на Европейския парламент, Борисов обяви, че би го подкрепил.
'Българският премиер вече не действа като политик, а като държавник. 'В някакъв смисъл и двамата сме възмъжали и помъдрели с годините. Когато опира до интереса на България, мога да работя и с г-н Борисов", каза по този повод Станишев.