Президентът и БСП са като скачени съдове. Постоянно говорят за оставки. Това заяви пред bTV зам.-председателят на ГЕРБ и лидер на парламентарната група на партията Цветан Цветанов.
Още: Радомир Чолаков: Ако президентът иска да прави кризи, вече е напът да успее
Още: Ева Майдел: Президентът злоупотреби, използвайки референдума за лични и партийни цели
Той добави, че управляващата коалиция е стабилна и мнозинството не е застрашено. По думите му това щяло да си проличи още следващата седмица, когато трябва да се приема бюджета за следващата година.
Той каза още, че има голяма доза спекулация в постоянното говорене от страна на ДПС, че от правителството трябва да бъдат премахнати "Обединени патриоти". Според него подобни искания не са оправяни от нито един европейски лидер.
Цветанов допълни, че изказването на областният председател на БСП в Пловдив Георги Гергов след разразилия се скандал около срещата му с главния прокурор Сотир Цацаров и бизнесмена Сашо Дончев в офиса му в ЦУМ, че е разговарял с хора от ръководството на ГЕРБ да се направи коалиция между тях и левицата, не отговарят на истината.
Още: Росен Желязков поздрави папа Лъв XIV, пожела му здраве, дълголетие и мъдрост (ВИДЕО)
"Така се манипулира обществото", уточни Цветанов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Спорът за еврото: Крум Зарков обясни защо е напуснал президента Румен Радев
Още: Делегация, водена от премиера Желязков, ще присъства на инаугурацията на папа Лъв XIV
По думите му вече бившият председател на Народното събрание Димитър Главчев допуснал грешка като изгонил лидера на БСП Корнелия Нинова от заседанието на парламента, което в крайна сметка му коства поста. Той оправда действията му със "системния подход на опозицията".