Да се преродиш в "евроатлантик": Как кандидат за кмет на "Възраждане" се оказа кандидат за депутат на Делян Пеевски? (СНИМКИ)

30 септември 2024, 17:53 часа 3785 прочитания 0 коментара

Тодор Софрониев, който бе кандидат за кмет на столичния район "Витоша" на "Възраждане" на местните избори октомври 2023 г., сега се влива в редиците на новата партия на Делян Пеевски - "ДПС - Ново начало" и е част от техните листи с кандидат-депутати.

Още: Иван Кръстев: Путин е гневен човек, искащ отмъщение, а Тръмп - гений на непоследователността (ВИДЕО)

Още: Депутат от ИТН: Вотът на недоверие нарушава Конституцията, някои от мотивите се повтарят

На официалния си профил в социалните мрежи Софрониев споделя, че неговият "неспирен, политически интерес и желание за активност" са го довели до "нови възможности, с Ново начало".

Бившият кандидат-кмет на "Възраждане" споделя, че като предприемач с различни бизнеси, разбира че "както в работата, така и в политиката, е най-важно доведеното до резултат, реални действия, постигнати цели".

Още: Двете ДПС в Кърджали: като в битката за Сталинград?

Още: Конституционният съд няма да се занимава с въпроса дали Главчев заема законно поста си

Още: Коя е скритата власт и как расте Пеевски? Явор Божанков в Студио Actualno (ВИДЕО)

"В този дух, след приключването с висока успеваемост на дебютната ми кампания за кандидат кмет на столичния район Витоша, се разграничих от общността на безрезултатните приказващи. Считам, че е налице възможност за постигане на резултати с лидер, който действа устремено, решително и със здрава ръка. Само така, могат да се постигнат резултати в полза на цялото общество", пише Тодор Софрониев.

По думите му в "ДПС - Ново начало" е попаднал на "млади, амбициозни, енергични и находчиви хора", които също поемат по новия си път, "очистени от пречещи развитието, застарели кибици".

Още: Как ще изглежда работата на Националния борд по водите: Говори регионалният министър (ВИДЕО)

Още: Желязков откри Борда по водите, обеща "честно управление" на парите (ВИДЕО)

Още: Дениз Хайрула от "Ергенът" разкри, че е с Делян Пеевски и е кандидат за депутат

Не дава обяснение обаче как човек може да извърви пътя от лице на отявлено прокремълска партия до кандидат за депутат от уж евроатлантическа партия.

Още: Мирчев: Пеевски не може да се грижи за хората, той живее обграден от бодигардове и дегустатори на храна

Още: Извънредната инициатива на Пеевски за Борд по водите се изстреля скоростно - премиерът свика първо заседание

Иначе Тодор Софрониев е на 39 години, юрист и експерт в сферата на финансите, предприемачеството и кредитирането. Има магистратура по право и опит в мениджърството и инвестирането на средства. Управител и ръководител е на финансова компания. Участва в граждански инициативи за опазване на паркове и градини, детски площадки, облагородяването на тревни площи, "битка" с монополите и подобряване на градската среда в София, сочи справка в официалния сайт на Софрониев.

Още: МВР свалило сайт, ядосал Пеевски, защото не пишело, че е сатиричен

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивелин Стоянов
Ивелин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес