„Днес се чуха много тези от тази трибуна във връзка с плюсовете и минусите на бюджет 2020 г. Аз ще наблегна малко на положителната страна на бюджета, защото аз виждам прираста. Колкото повече, толкова повече“.
Още: "Галъп": Мнозинството от българите не вярват в успеха на вотовете на недоверие
Още: Илияна Йотова обясни защо е помилвала Десислава Иванчева
Това каза народният представител от ПГ на ГЕРБ Александър Иванов по време на дебата за бюджет 2020 г.
Според него много факти са били изопачавани. „Средният размер на пенсията през 2020 г. се предвижда да премине 400 лв. и да достигне до 412.28 лв. Пак от юли 2020 г. минималният размер на пенсията се повишава от 219 лв. на 234 лв.
От началото на мандата на правителството на Борисов минималната пенсия се е повишила с 46 %“, посочи още Иванов.
Още: "Борисов пак е тръгнал по сокаците като премиер, но истинският такъв е Пеевски": ДБ след критиките
Още: Кражба на гласове? "Продължаваме промяната" изпрати сигнал за Портних в КПК
По отношение на фискалните политики, Александър Иванов изтъкна, че основните цели на фискалната политика са намаляване на безработицата.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Продължаваме промяната" сезира Урсула фон дер Лайен за Антикорупционната комисия
„И тук има с какво да се похвалим и трябва да го прочетем най-достойно. За догодина рекордно ниски нива на безработицата. Намяляване и забавяне на инфлацията. Т.е. ръстът на доходите, които се бележат в бюджетната сфера и тези на учителите 17 % реално ще бъдат осезаеми върху трудовите възнаграждения и доходите“, каза още Иванов.
Депутатът от ГЕРБ изтъкна, че се запазват ниските ставки на преките данъци. Той призова депутатите да подкрепят Бюджет 2020 г., който е повече от сегашното, но и повече от това, което е имало.